Haber

Bakan Kasapoğlu: Bakanlığımızın tüm yapısını depremzedelere açtık

GENÇLİK ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 160 bin kişilik kapasitenin ilk etapta depremzedeler tarafından yurtlardaki boş yatakların değerlendirilmesi için kullanıldığını belirterek, “Allah’a şükür gençlik merkezlerimizi, salonlarımızı, stadyumlarımızı ve tüm yapımızı hizmete açtık. Bakanlığımız depremzedelerimize.”

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtların illere dağılmış güzel bir altyapıya sahip olduğunu belirten Kasapoğlu, “Yurtlarımızdaki boş yatakların değerlendirilmesi için ilk etapta 160 bin kişilik kapasiteyi depremzedelere açtık. depremzedeler tarafından kullanılmaktadır.Ankara Çubuk başta olmak üzere sosyal tesisleri olan tüm tesisleri depremzedeler için tahsis ettik.Mersin’den Kayseri’ye, Kayseri’den Rize’ye depremzedeleri yurtlarımızda ağırlıyoruz.İstanbul,İzmir ve diğer iller ve özellikle Tabii ki deprem iller, 11 ilimiz ilk andan itibaren depremzedelere kapılarını açıyor. Osmaniye ve Gaziantep’te ciddi altyapımız var. Gençlere yönelik faaliyetler anlamında onları da ihmal etmiyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın deprem bölgesinde yaptığı çalışmalara da değinen Kasapoğlu, yüz yüze öğrencilerin yurtta kalma durumuyla ilgili olarak, “Yüz yüze yurtta kalan öğrencilerimizin yurtta kalmaları için eğitim ve stajlı öğrenciler mağdur olmasın, onlar da yurtta kalıyorlar, blok blok ayırdık.Birçok kampımız var.Deprem mağdurlarını da kamplarımızda ağırlıyoruz.Ayrıca gençlik merkezlerimizi, salonlarımızı açtık, Stadlarımız, bakanlığımızın tüm yapısı ilk andan itibaren depremzedelerimize.Genç başkanlarımız, istekli gençlerimiz ilk andan itibaren sahada.’ dedi.

habercobanlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu