Haber

Binali Yıldırım Kâğıda Bakarak İstiklal Marşını Yanlış Okudu: ‘O Benim Milletim…’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, son kez çıktığı Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde bayrağı göndere çekerek İstiklal Marşı’nı söyledi. Marşı okurken gazeteye baktığı görülen Yıldırım’ın ‘Milletimin yıldızı o parlayacak’ yerine ‘O benim milletim…’ dediği görüldü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), kuruluşunun 103. yılı ve ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde Pazar günü özel gündemle toplandı.

14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili adayı olmayan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu’nda son konuşmasını yaptı.

Yıldırım konuşmasının ilgili bölümünde şunları söyledi:

Siyaset; Tabii rekabeti, rekabeti de beraberinde getiriyor. Bu anlaşılabilir. Alışılmadık olan nefret, ayrımcılık, incitici ve yıkıcı eleştiri dilidir. Seçime gidiyoruz. Milletimiz kimin neyi yapıp neyi yapamayacağını ezbere biliyor. Tüm siyasilerden beklentimiz 86 milyon vatandaşımızın benimseyeceği bir siyaset dili kullanmalarıdır” dedi. Şimşek de; “5 yıllık tecrübeden sonra sistem değişikliğinde düzeltilmesi gereken konuların olması normal. Bunlar bir sonraki Parlamentonun gündeminde olmaya devam edecek.

Konuşmasının sonunda kağıda bakarak İstiklal Marşı’nı söyleyen Yıldırım’ın ‘Milletimin yıldızı o parlayacak’ yerine ‘O benim milletim…’ dediği görüldü. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu