Haber

“Türkiye Tek Yürek” kampanyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye Tek Yürek” kampanyasına bir maaş daha bağışladığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye, KKTC ve Azerbaycan’dan 213 ulusal ve uluslararası televizyon kanalı ile 562 radyonun katılımıyla “Türkiye Tek Yürek Kampanyası Ortak Yayını”na telefonla seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Mümkünse bir maaş daha bağışlamak isterim. Bu kampanya için teşekkür ederim. Başarılar dilerim. Milletimizin başı sağolsun. Hepimize sabırlar diliyorum.” sözlerini kullandı.

Eski başbakanlardan Tansu Çiller de kampanyaya 1 milyon lira bağışlayarak destek verdi.

Büyük acılar yaşandığını vurgulayan Çiller, “Bugün kendimi tüm siyasi kimliklerimden arındırıp bir eski başbakan falan değil, bir kadın ve bir anne olarak konuşmak istedim. O kadar etkileyici ve o kadar güçlü ki; Milletimiz bir çözüm üretebilir.Bu güçle,bu birliktelikle bunu aşacağımıza inanıyorum.Görüyorum ve hissediyorum.Bu milletimizin özünde var,kültüründe var.Bu güç buradan doğacak güçtür. Bu birliktelik benim umudum oldu.Umarım milletimin de umudu olur.Teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Süryani Kadim Cemaati Patrik Vekili Yusuf Çetin, dünyanın birçok ülkesinde yaşayan Süryani Cemaati mensuplarının yaşadıkları ülkelerdeki konsolosluklar aracılığıyla yardıma koştuğunu söyledi.

İstanbul Süryani Kadim Cemaat Vakfı adına bu akşam düzenlenen kampanyaya 1 milyon 250 bin lira bağışta bulunduklarını belirten Çetin, “Türkiye adına çok teşekkür ediyoruz. Yaptığımız bu katkının hayırlara vesile olmasını diliyoruz. yaralarına merhem oldu. Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. Allah hepimizi bu tür doğal afetlerden korusun.” dedi.

Bu arada Türk-İş Lideri Ergün Atalay 20 milyon lira, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 10 milyon lira, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan 10 milyon lira ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 7 milyon lira bağışta bulundu.

Öte yandan yayın sırasında vatandaşlara seslenen Nihat Hatipoğlu, Ramazan ayı gelmeden önce kampanya aracılığıyla Kızılay ve AFAD’a zekat ve fitre gönderilebileceğini söyledi.

haber-maltepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu